
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 18 (2 x 9) |
| Connector Type | Pin Strip |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 516
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16934
Ext.Price$0.16934
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16934 | $0.16934 |
| 10 | $0.15005 | $1.50050 |
| 50 | $0.13296 | $6.64800 |
| 100 | $0.12049 | $12.04900 |
| 500 | $0.10919 | $54.59500 |
| 1000 | $0.09894 | $98.94000 |
| 3000 | $0.09216 | $276.48000 |
| 5000 | $0.08585 | $429.25000 |
